• ثبت نام حوزه دانشگاهیان مرکز زنجان برای سال تحصیلی 98-97
  ثبت نام حوزه دانشگاهیان مرکز زنجان برای سال تحصیلی 98-97

 • رسالت الهی
  متن جلسات و سوالات آزمون رسالت الهی

 • نظام اندیشه
  سوالات نظام اندیشه استاد غفاری

 • شاخصه
  شاخصه های جوان انقلابی

 • آزمون و متن کتاب اقتصاد مقاومتی
  متن کتاب اقتصاد مقاومتی جهت آزمون سرفصل غیر حضوری اقتصاد مقاومتی

اخبار > مقابله با انواع سکولاریسم
 


  چاپ        ارسال به دوست

مقابله با انواع سکولاریسم در مراکز آموزش عالی، از وظایف حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است

مقابله با انواع سکولاریسم

مقابله با انواع سکولاریسم در مراکز آموزش عالی در سطوح سه‌گانه بینشی، کنشی و منشی از مراکز دانشگاهی از وظایف مهم حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین خسرو پناه که در دومین روز نشست اساتید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور سخن می‌گفت با اعلام این مطلب گفت: امروز جامعه، در سطوح مختلف خود، با سکولاریسم در سطوح سه‌گانه بینشی، کنشی و منشی مواجه است و مراکز دانشگاهی نیز به این مشکل دچار است.

وی افزود: اسلام دین جامعی است و منابع معرفتی متعددی دارد، اسلام در اقتصاد، علم و تکنولوژی و دیگر موضوعات حرف دارد و به‌عنوان یک دین جامع است که لازم است این نگاه جامع، در رشته‌ها و علوم مختلف به دانشگاهیان نشان داده شود که این می‌تواند در کاهش ((سکولاریسم بینشی)) در جامعه مؤثر باشد.

عضو هیئت‌امنای حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت: در ((سکولاریسم منشی))، شخص اگرچه دین‌دار است اما سلوک فردی او به‌گونه‌ای است که دین نقشی در رفتار شخصی و فردی او ندارد؛ که در این موضوع نیز باید با گسترش اخلاق‌مداری با نگاه دینی در مراکز دانشگاهی، از آسیب سکولاریسم منشی در جامعه جلوگیری کرد.

وی افزود: در سکولاریسم کنشی و رفتاری نیز ما با یک نوع جدایی میان رفتارهای فرهنگی باکارهای اجتماعی مواجه هستیم که نزدیک کردن فعالیت‌های فرهنگی باکارهای اجتماعی و نیازهای محیطی می‌تواند سکولاریسم کنشی را کاهش دهد، نمونه موفق پیوند میان این دو، حرکت‌های جهادی است که هم فعالیت‌های اجتماعی و هم نیازهای فرهنگی هر منطقه را موردتوجه قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین خسرو پناه افزود: توجه به مجموع نیازهای روحی ، روانی ، خانوادگی و اقتصادی دانشجویان و کمک به رفع آن نیازها در کنار فعالیت‌های فرهنگی ، یک ضرورت است که باید موردتوجه جدی قرار گیرد.


١٢:٤٨ - يکشنبه ٨ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٦٦٦٨٦    /    تعداد نمایش : ١٤٤١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج